درباره سپنتا

سپنتا نخستین بازار حرفه‌ای یا اصطلاحاً Trading market است که بستر معاملات در  بازارهای مختلف سرمایه مانند طلای آبشده، سکه، انس جهانی و رمز ارز های بیت کوین و اتریوم را فراهم کرده است. هدف گروه سپنتا ایجاد بستری امن، سریع و آسان جهت تبادل مستقیم بین خریداران و فروشندگان است. این بستر به عنوان واسطه ای میان خریداران و فروشندگان می باشد و امنیت معاملات و وصول دارایی های مبادله شده را تضمین می‌ کند. نکته حائز اهمیت این است که شرکت سپنتا هیچ تصرفی در معاملات کاربران ندارد.

شرکت سپنتا با هدف رفع نیاز کاربران ایرانی برای مبادله ایمن در یک بستر کاملا پیشرفته در پاییز 1397 شکل گرفت. پس از تحقیقات اولیه و سنجش میزان نیاز بازار ایران به چنین محصولی، هسته اولیه در تیم برنامه نویسی سپنتا شکل گرفت. به تدریج و با افزوده شدن نفراتی با تخصص‌ های مختلف، تیم بزرگتر و با تلاش شبانه روزی توانست در پاییز 1399 از اولین نسخه پلتفرم معاملاتی بومی به صورت آزمایشی رونمایی کند.

سپنتا با کمک تیم پویای خود همواره می ‌کوشد جدیدترین قابلیت ‌ها و ویژگی ‌ها را همگام با بازارهای جهانی در اختیار کاربران عزیز ایرانی قرار دهد. در بخش قابلیت ‌ها و ویژگی ‌های جدید سپنتا می ‌توانید از جدیدترین ویژگی ‌های افزوده شده به اپلیکیشن سپنتا مطلع شوید.

 

تفاوت اپلیکیشن سپنتا نسبت به گروه های معاملاتی تلگرامی 

شرکت سپنتا پس از 3 سال تحقیق در زمینه بازارهای معاملاتی و مشکلاتی که معامله گران در این بازار ها دارند توانست با پیاده سازی اپلیکیشن سپنتا این مشکلات را از بین ببرد. برای مثال، پلتفرم معاملاتی طراحی شده، تسویه ندارد و معامله گرها دیگر دچار مشکلات شانتاژ تسویه نمی شوند و با خیال راحت می توانند به ترید خود بپردازند.

 

مزیت های پلتفرم معاملاتی سپنتا: 

  • پلتفرم معاملاتی سپنتا با قوی ترین سرور ها و پشتیبانی 24 ساعته پلتفرم معاملاتی را برای معامله گران عزیز فراهم کرده است که نیازی به نگرانی جهت اختلال در اپلیکیشن نیست و  با خیال راحت می توانند معاملات خود را انجام بدهند.
  • در پلتفرم معاملاتی سپنتا می توانید آربیتراژ واقعی انجام دهید و به صورت هم‌ زمان در یک مارکت پوزیشن خرید و فروش داشته باشید.
  • برای انجام هر معامله شما می توانید حد زیان معامله خود را انتخاب کنید و با رسیدن به آن حد زیان معاملات شما به طور خودکار بسته می شود. برای مثال موجودی کیف پول شما در سپنتا پنج میلیون تومان می باشد یک واحد طلای آبشده خریداری کردید با حد ضرر انتخابی پانصد هزار تومان (این حد ضرر قابل ویرایش می باشد توسط معامله گر) وقتی زیان شما به پانصد هزار تومان رسید معامله شما با پانصد هزار تومان زیان بسته می شود. اما در گروه های معاملاتی تلگرامی اکثر مواقع معامله گر نمی تواند با حد ضرر مورد نظر خارج شود و متحمل زیان جبران ناپذیر می شود.

+200 k

جمع مبادلات

+150k

مشتریان سپنتا

+150k

معاملات انجام‌شده

چرا سپنتا؟

1- شرکت سپنتا دارای مجوز های رسمی

در سال های اخیر گروه های معاملاتی در تلگرام ایجاد شده که متاسفانه دارای مجوز های لازم برای فعالیت نمی باشند و تعدادی از آن ها در عودت دادن وجه کاربرهای خود دچار مشکل شده اند. شرکت سپنتا  اولین و کامل ترین اپلیکیشن معاملاتی در بازار های مالی می باشد که دارای مجوز های مربوط در محدوده کاری خود می باشد و برای آسودگی خیال معامله گران در مورد وجه امانت خود یک فضای امن و حرفه ای برای کاربران خود ایجاد کرده است.

 

مجوز های رسمی سپنتا

 

2- اپلیکیشن معاملاتی سپنتا بیرون از محیط تلگرام و دارای سرور شخصی  می باشد.

در گروه های معاملاتی تلگرامی مشکلاتی از قبیل هنگی ربات ها، فیلتر بودن تلگرام، عدم  ثبت بعضی از  معاملات و مشکلات فراوانی از این قبیل می باشد.
شرکت سپنتا  پس از  سه سال کاوش و تحقیقات اپلیکیشن معاملاتی سپنتا را راه اندازی کرد. تیم ما متشکل از کارشناسان ارشد و برنامه نویسان حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت اپلیکیشن می باشد. پلتفرم یا اپلیکیشن معاملاتی آنلاین سپنتا کامل ترین اپلکیشن بدون قطعی و با قوی ترین سرور های به روز دنیا می باشد.

 

سرور شخصی سپنتا

 

3- پلتفرم معاملاتی سپنتا اولین پلتفرم معاملاتی بدون تسویه می باشد

در گروه ها یا پلتفرم های معاملاتی موجود در بازارهای مالی شما در یک  زمان مشخص می بایست به اجبار معاملات خود را چه در سود و چه در ضرر ببندید، به این فرآیند تسویه گفته می شود. پس از تحقیقات تیم سپنتا متوجه این موضوع شدیم افرادی سود جو در این بازار ها در ساعت های پایانی و نزدیک شدن به زمان تسویه بازار اعداد تسویه رابه نفع خود جا به جا می کنند، به اصطلاح (شانتاژ دم تسویه) انجام می دهند و باعث آسیب مالی به دیگر معامله گران می شوند. تیم سپنتا با تحقیقات فراوانی که انجام داده این مشکل را  برای همیشه  از بین برده است. اپلیکیشن معاملاتی سپنتا  اولین پلتفرم معاملاتی بدون تسویه می باشد. برای آشنایی بیشتر با این بخش هیجان انگیز اپلیکیشن سپنتا، به بخش آموزش مراجعه کنید.

 

پلتفرم معاملاتی سپنتا


4 - در دسترس بودن تمام مارکت های معاملاتی در سپنتا با یک وجه ضمانت

پلتفرم معاملاتی سپنتا  تمام مارکت های مورد نظر هر معامله گر  در ایران را در خود جا داده است و شما با یک موجودی می‌ توانید در تمام مارکت های موجود در اپلیکیشن سپنتا ترید کنید. معاملات آبشده، معاملات سکه، معاملات ارز دیجیتال و معاملات انس بخش هایی هستند که در اپلیکیشن سپنتا وجود دارند.

 

مارکت های معاملاتی در سپنتا

 

5 - اردر گذاری بدون اشتباه با سپنتا

در گروه های معاملاتی تلگرامی معامله گران می بایست با دقت و استرس بالا اردر (لفظ)  گذاری کنند یا هنگام معامله بیشتر مواقع به علت هنگی ربات های تلگرامی دچار انجام معامله اشتباه با تعداد بالا با ضرر مالی جبران نا پذیر می شوند در اپلیکیشن معاملاتی سپنتا دیگر خبر از استرس نمی باشد شما با زدن یک گزینه به راحتی بالا ترین اردر خرید در صف معاملاتی یا پایین ترین اردر فروش را معامله کنید.

 

اردر گذاری با سپنتا

 

6 - ضرر قابل کنترل در سپنتا

در گروه های معاملاتی تلگرامی معامله گران وقتی وارد یک پوزیشن معاملاتی می شوند تمام بیعانه معامله گر در خطر می باشد. برای مثال معامله گری در یک گروه تلگرامی با دو میلیون بیعانه  100 گرم طلای  آبشده خرید می کند، حد ضرری که این معامله گر انتخاب می کند برای خود پانصد هزار تومان می باشد. وقتی ضرر به پانصد هزار تومان رسید باید برای بستن معامله خود اقدام ‌کند. اما تمام مارکت ها در آن زمان فروشنده می باشند و این معامله گر نمی تواند با حد ضرر مد نظر از معاملات خود خارج شود و قیمت بازار از حد ضرر او بیشتر شده است. تمام دو میلیون بیعانه او از بین می رود و این اتفاق همیشه در گروه های تلگرامی هست و باعث ضرر جبران نا پذیر می شود. اما در اپلیکیشن معاملاتی سپنتا  خبری از ضرر بیشتر از حد زیان انتخابی معامله گر  وجود ندارد.
معامله گر در اپلیکیشن معاملاتی سپنتا در شروع گرفتن حالت خرید یا فروش می بایست حد ضرر مورد نظر خود را انتخاب کند. برای مثال: کاربری با دو میلیون در اپلیکیشن معاملاتی سپنتا 100 گرم طلای آبشده خریداری می کند که حد ضرر آن پانصد هزار تومان است (این حد ضرر در هنگام معامله قابل افزایش می باشد توسط معامله گران). بازار در آن زمان ریزشی شده و تمام مارکت فروشنده می باشند و پوزیشن او ضرر می کند و به حد ضرر پانصد هزار تومان می رسد. در اپلیکیشن سپنتا معامله با حد ضرر پانصد هزار تومان به صورت خودکار بسته شده و دیگر مابقی بیعانه معامله گر  در خطر نمی باشد.

 

کنترل ضرر در سپنتا

 

7 - گرفتن پوزیشن خرید و فروش به صورت همزمان

در بیشتر مواقع معامله گران با انجام یک معامله اشتباه، خود را دچار مشکل می کنند و از انجام معامله و گرفتن نوسانات جا می مانند. برای مثال: معامله گری در مظنه شش میلیون تومان پوزیشن فروش می گیرد اما روند بازار را اشتباه محاسبه کرده و بازار افزایشی می باشد. معامله او وارد ضرر می شود و این روند تا شش میلیون، صد هزار افزایشی خواهد بود و بعد بازار به سمت پنج میلیون و نهصد هزار اصلاح  خواهد داد.
او در گروه های تلگرامی دیگر نمی تواند از افزایش روند بازار استفاده کند چون می بایست اول پوزیشن فروش خود را ببندد و ضرر کند اما او می‌ داند بازار بر می گردد و از انجام دادن معاملات جدید جا  می ماند. 
اما در اپلیکیشن سپنتا معامله گران دیگر ناراحت از جا ماندن از معاملات در بازارهای مختلف نخواهند بود. زیرا همزمان می توانید هم حالت خرید و هم حالت فروش را در یک مارکت داشته باشید و از دو طرف بازار سود بگیرید. برای مثال: کسی که روند بازار را اشتباه محاسبه کرده و در بازار افزایشی پوزیشن فروش گرفته و می داند که بازار دوباره به قیمت فروش او باز خواهد گشت، حال می تواند همزمان (بدون بستن پوزیشن فروش خود در همان مارکت پوزیشن خرید انجام دهد و از افزایش بازار هم سود کند).

 

پوزیشن خرید و فروش در سپنتا

 

8 - درگاه بانکی سپنتا 

در گروه های معاملاتی دیگر، برای افزایش موجودی اکانت خود می بایست به کارت های بانکی افراد واریز انجام بدید و بعد فیش بانکی خود را ارسال کنید. پس از تایید  حساب شما شارژ خواهد شد. شاید چند ساعتی این فرآیند زمان ببرد. در اپلیکیشن معاملاتی سپنتا شما از درگاه پرداخت سپنتا  استفاده می‌ کنید که پس از واریز بلافاصله حساب شما شارژ می شود.

 

درگاه بانکی سپنتا